R. Mataitytė, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos ir Maskvos

P. Čaikovskio konservatorijos absolventė, mokėsi pas žymius rusų smuiko mokyklos pedagogus Viktorą Radovičių, Valerijų Klimovą ir Igorį Bezrodną. Jiems vadovaujant ji tapo Davido Oistracho (1988) bei Ludwigo Spohro (1991) smuikininkų konkursų laureate, o vėliau su “ Kaskadų” fort.trio tapo J.Brahmso (2002) kamerinių ansamblių konkurso nugalėtoja.

Smuikininkei įsimintinas ir 1992 m. „Wiener Konzerthaus“ salėje įvykęs A. Dvořáko kamerinės muzikos koncertas, kuriame ji grojo su garsiu čekų smuikininku Josefu Suku. Vėliau R. Mataitytė ne kartą dalyvavo reikšminguose renginiuose: „Ost-West Musikfest“ (Austrija), „Bradva Festival“ (Jugoslavija), „Kaskados“ (Vokietija), „Gaidos“, „Klaipėdos pavasario“, “ Permainų muzika”, “ Iš arti”, “ Pažaislio” bei „Kristupo vasaros“  festivaliuose.

Atlikėja groja tradicinį smuiko repertuarą ir gilinasi į naujausią muziką. Jos įrašytas Rytų Europos kompozitorių kūrinių („Proudsound“, D. Britanija) , bei  Osvaldo Balakausko (ASV, D. Britanija; BIS, Švedija), Sadie Harrison ( NMC D. Britanija). Felikso Bajoro ( Naxos Vokietija), R.Šerkšnytės( LMIPC Lietuva) muzikos  kompaktines plokšteles puikiai įvertino įvairių šalių kritikai.

Kaip solistė R. Mataitytė yra grojusi su simfoniniais ir kameriniais orkestrais Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Austrijoje bei Jugoslavijoje. Kompozitoriai O. Balakauskas ir A. Martinaitis jai dedikavo koncertus smuikui, kuriuos ji atliko su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu bei Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais. Su pastaruoju kolektyvu smuikininkė įrašė jai dedikuotą anglų kompozitorės Sadie Harrison koncertą smuikui ir kameriniam orkestrui.

R. Mataitytė daug dėmesio skiria ir kamerinei muzikai. Nuo 1997m ji yra „Kaskadų“ fortepijoninio trio, o  nuo 2002m „Gaidos“ ansamblio narė,  daug koncertavo su “Tate” ansambliu D.Britanijoje. Su savo nuolatine partnere pianiste Margrit Julia Zimmermann smuikininkė 1997–2000 m. organizavo „Kaskadų“ festivalį Kaselyje (Vokietija), kuriame  skambėjo Lietuvos kompozitorių muzika. Su Kaskadų fort.trio  2003 ( LMS) ir 2009( LMIPC) metais ji įrašė dvi kompaktines plokšteles, gastroliavo Rusijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje, Lenkijoje ir Japonijoje.

Tarp reikšmingų  R. Mataitytės pasirodymų – koncertai Oldboro ir Niuberio festivaliuose Anglijoje, San Paulo festivalyje ir „Carnegie Hall“ Niujorke (JAV). 2003 m. ji grojo įžymiojoje „St. John’s Smith Square“ salėje Londone. 2004 m. su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru dalyvavo „Europamusicale“ festivalyje Vokietijoje ir koncertavo garsiausiose Berlyno, Miuncheno, Leipcigo salėse.

Nuo 2004m ji dėsto LMTA  ir Nacionalinėje  M.K.Čiurlionio menų mokykloje.